Vyzkoušejte zdarma

Aplikace STICKit

Společnost Nalepshop se mimo jiné zabývá návrhem a prodejem samolepek na zeď. Společnými silami byla vytvořena aplikace STICKit, jejíž hlavním cílem je přitáhnout potenciální zákazníky a následně je přimět k projevení zájmu o nějakou z prezentovaných samolepek. Projevený zájem je možné následně dotáhnout do úspěšného obchodního případu.


Výhody a funkce:

 • vizualizace samolepky na pozadí uživatele (nová fotka, fotka z galerie)
 • nastavení vlastností nálepky uživatelem (pozice, velikost, barva, perspektiva, překlopení, …)
 • galerie samolepek (obrázek, popis, cena, dostupnost) dle kategorií
 • velký náhled samolepky
 • optimalizace pro tablety
 • automatické upozornění (notifikace) uživatele na nový sortiment
 • odeslání dotazu provozovateli
 • objednání samolepky
 • automatická synchronizace lokální databáze samolepek se serverem
 • administrace (samolepky, kategorie, demo vizualizace, …) pomocí tabulky dokumentů Google
 • použití statistik Google

Aplikace STICKit je příkladem specializované mobilní aplikace vytvořené dle individuálních požadavků zákazníka. V rámci projektu proběhly všechny standardní kroky vývoje mobilních aplikací pro Android, tedy konzultace o možnostech technického řešení v souvislostech na náročnost, dobu a cenu vývoje aplikace pro Android. Tento krok byl opět nejsložitější, jelikož se bylo třeba vystačit s omezenými finančními zdroji a současně byla požadováno nasazení řešení v co nejkratší době do ostrého provozu (uveřejnění aplikace na Google play).

Následné kroky, jako specifikace případů užití (use cases), návrh uživatelského rozhraní (wireframing), návrh grafiky a samotný vývoj a testování byly již věci vesměs příjemnou, jelikož projekt částečně vybočuje z oblasti, které se náš vývojový tým zabývá nejčastěji.

Aplikace STICKit je aplikací pro operační systém Android, která se skládá ze dvou hlavních částí. Jednou částí je katalog produktů, v tomto případě katalog nálepek a druhou částí je galerie vizulizací samolepek v reálných interiérech. V době vývoje jsme se ukázalo, co všechno by bylo možné vylepšit samolepkami, které jsou původně určeny di interierů naších bytů a domů. V průběhu alfa a beta testování se testeři chlubili polepením kde všeho, od auta, domu až po sklenice s chladným pivním mokem, a kdoví čeho ještě.

Katalog produktů samolepek ve formě galerie a detailní informace obsahuje všechny údaje ohledně samolepky, tedy fotku, inspirativní popis námětu samolepky, cenu a dodací lhůtu. Katalog nálepek je rozdělen dle kategorií (strom produktů) a dle příznaků, jako Doporučené, Populární, Nové.

Galerie vizualizací obsahuje náhledy jednotlivých vizualizací (ukázkové vizualizace, vizualizace uživatele). Stěžejní funkčnost aplikace je ve vytvoření nové vizualizace a to v krocích vyfocení stěny interiéru, výběru oblíbené samolepky, spojení pozadí (fotka stěny interiéru) se samolepkou. V následně je třeba samolepce nastavit správně barvu, velikost a pozici. V dalším kroku se již možné vytvořené dílo prezentovat (respektive pochlubit známým) a to jak prostřednictvím mailu, Facebooku či Google Plus.

Neodmyslitelnou součásti aplikace je reportování používání aplikace v nástrojích analytických služeb společnosti Google, odeslání mailu s dotazem, či objednávkou, průběžná synchronizace nových katalogových položek (samolepek).

V současné době je projekt na konci první fáze, která je o vytvoření aplikace pro Android se základní funkčnosti. Aplikace v této verzi bude především použita k vyhodnocení zájmu o aplikaci tohoto typu a přínosů pro získání nových obchodních případů.

V případě, že reakce na aplikaci budou pozitivní a zvýšení prodeje samolepek se dostaví, tak máme připraven balík dalších funkčností, o které stávající aplikace pro Android bude doplněna, především se jedná nové funkce manipulující se samolepkou, nastavení pozice a velikosti nálepky pomocí doteků (nikoli pouze ovládacím panelem), aktivní zprávy (notifikace) o nových položkách v galerii samolepek, synchronizace uživatelských vizualizací mezi jednotlivými zařízeními (telefony, tablety, …) účtu uživatele, případně další vychytávky, které budou vyžadovány stávajícími uživateli.

Napište nám:

Váš vzkaz byl úspěšně odeslán. Děkujeme!

Rád/a bych se dozvěděl/a více o:

Firma:

Jméno a příjmení:

Obor činnosti:

Text Vašeho vzkazu:

Telefon:

E-mail: